You are here: Home
1 items matching your search terms.
Filter the results.
Item type






New items since



Sort by relevance · date (newest first) · alphabetically
MP Fong Chan Onn
by Rachel Foong last modified Jul 23, 2012 01:10 AM — filed under: , ,
TAN SRI DR FONG CHAN ONN is the Member of Parliament for Alor Gajah, Melaka – a post he has held since 1996 (formerly known as the Selandar constituency). He served as the Minister of Human Resources from December 1999 to March 2008. Prior to that, he was the Deputy Minister of Education from October 1990 till December 1999.
Located in Dewan Rakyat (MPs)